Porady

Stosowane media do druku solwentowego
blue back
Papier z niebieskim podkładem. Występuje w gramaturach 115 – 135 g/m2. Typowy papier do zastosowań zewnętrznych przy produkcji grafik bilboardowych. Odporny na zmienne warunki atmosferyczne i promienie UV.

white back
Papier dwustronnie biały o gramaturze 135g/m2. Przeznaczony do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych. Wykorzystywany do podświetleń w plakatach citylight na przystankach autobusowych i tramwajowych oraz w sieciach handlowych jako podwieszony plakat reklamowy.

Ze względu na swoją fakturę bardzo dobrze przenosi nawet bardzo drobny tekst i szczegółową grafikę.
prezentacyjny
Papier jednostronnie powlekany z dodatkiem latexu. Do druku jednostronnego. Występuje w gramaturach 200-220 g/m2. Papier ekspozycyjny do wysokojakościowych wydruków wewnętrznych – reprodukcje, fotogramy i krótkotrwałych ekspozycji zewnętrznych. Dedykowany do druku o wysokiej rozdzielczości

frontlit
Tkanina banerowa na bazie PVC. Występuje w gramaturach 240-700g/m2. Przeznaczona do jednostronnego zadruku. Najczęściej stosowane medium w reklamie zewnętrznej i wewnętrznej. Mocny splot tkaniny i duża gęstość PVC zapewniają możliwość trwałego łączenia brytów w wielkogabarytowe ekspozycje.

backlight
Materiał winylowy posiadający wszystkie cechy frontlitu, jednocześnie dzięki swoim właściwościom przepuszczającym i rozpraszającym światło doskonale nadaje się do reklam podświetlanych.
Dzięki stosowanemu w procesie druku wyższemu nasyceniu kolorów grafika po podświetleniu staje się bardziej intensywna i atrakcyjna. Najczęściej stosowana gramatura backlightu w reklamie zamyka się w przedziale 320 – 580 g/m2.

blockout
Materiał banerowy PVC (z czarną przekładką nieprzepuszczającą światła) do zadruku jedno- lub dwustronnego.
Najczęściej stosowane gramatury to 440-720g/m2. Wykorzystywany do ekspozycji wewnątrz i na zewnątrz budynków, wszędzie tam, gdzie niewskazane jest prześwietlanie grafiki lub zachodzi konieczność nieprzepuszczania światła.

folia monomeryczna<
Samoprzylepna folia PCV biała, błyszcząca lub matowa o szerokich możliwościach stosowania na płaskie powierzchnie, tablice, szyldy, burty samochodów. Jedna z najtańszych form prezentacji grafiki wielkoformatowej. Występuje w wielu odmianach i rodzajach o grubościach od 0,40 do 1,0 mikrometra

folia wylewana
Folia stosowana do wyklejania powierzchni o głębokich przetłoczeniach, wklęsłych, wypukłych, kanciastych. Materiał który nie zawiera tzw. „pamięci kształtu” – po podgrzaniu dopasowuje się do powierzchni na którą został naklejony. Stosowany najczęściej przy oklejaniu karoserii samochodów, autobusów i tramwajów.

folia one way vision OWV
Samoprzylepna folia perforowana PCV (z „czarnym” klejem). Stosowana głównie do aplikacji na szyby w grafice pojazdowej, ekspozycjach witryn sklepowych i wystawiennictwie. Występuje w wielu rodzajach i gatunkach a jej podstawowym parametrem jest przejrzystość opisana w %.

canvas
Materiał tekstylny do druku prac artystycznych imitujących obrazy malarskie, grafiki użytkowe i artystyczne.Występuje w gramaturach 320-480 g/m2.

decolit
Cienka tkanina bannerowa, z nieprującego się materiału. Doskonale nadaje się do ekspozycji wewnętrznych oraz zastosowań w systemach prezentacyjnych typu np. roll-up, baner-up itp.

airtex – flagi
Typowy materiał tekstylny do druku jednostronnego stosowany do produkcji flag, flagietek, proporców itp. Znajduje wielorakie możliwości zastosowania w wystawiennictwie, promocji oraz identyfikacji zewnętrznej i wewnętrznej firm.

siatka mesh
Materiał PVC do jednostronnego zadruku, perforowany o przeświecalności i przepuszczalności powietrza od 30-40%. Występuje w gramaturach 270-380g/m2. Doskonale nadaje się do termicznego łączenia brytów w mega ekspozycje dzięki czemu jest powszechnie stosowany do prezentacji wielkoformatowych reklam zewnętrznych, a także coraz częściej stosowany w przestrzennych konstrukcjach targowych i wystawienniczych.

materiały specjalne
Monomeryczne folie z „szarym klejem” błyszcząca lub matowa
Materiał PVC o właściwościach blokujących efekt „przebijania” koloru.

Monomeryczne folie translucentne (kasetonowe)
Biały materiał PVC do podświetleń. Stosowany do wydruków na płaskich licach w kasetonach podświetlanych.

Blockout – poliester (matowy)
Materiał powlekany o grubości 240mikronów do zadruku jednostronnego. Posiada znakomite właściwości blokowania światła. Najczęściej wykorzystywany do wizualizacji w systemach wystawienniczych.

Backlit – poliester (pół matowy)
Mleczno biały materiał powlekany o grubości 210 mikronów do zadruku jednostronnego.W druku zapewnia wysokie wysycenie barw i wyrazistość w szczegółach. Stosowany do podświetlanych ekspozycji wewnętrznych – kasetony, stendy, totemy itp.

Laminaty
Folie o różnych grubościach i właściwościach zabezpieczających.W zależności od przeznaczenia stosuje się laminaty o różnej specyfikacji technicznej. Od zwykłych przezroczystych powlekanych PVC przez polimerowe i wylewane,błyszczące i matowe po laminaty podłogowe (wzmacniane) o różnej strukturze powierzchni.